DİSKİ, Gözalan Mahallesi’nde içme suyu sorunu çözüldü

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesi Gözalan mahallesinde yürüttüğü içme suyu şebekesi döşeme çalışmalarını tamamlanma aşamasına getirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallere çeşmeden içilebilir ve kaliteli içme suyu temin etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, 67 hane ve yaklaşık 700 nüfusa sahip olan Gözalan Mahallesi’nde muhtelif çaplarda  1861 metre uzunluğunda içme suyu döşeme hattı işinde sona gelindi.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ilçelere bağlı kırsal mahallelerde yaşanan içme suyu sorunlarını yaptıkları planlamalarla bir bir çözmeye çalıştıklarını söyledi.

“Bahçe-bostan sulaması içme suyuyla yapılmamalı”

Kırsal mahallelere daha iyi hizmet sunabilmenin yolunun abone bağlantılarından geçtiğini ifade eden Tutşi, ayrıca içme suyuna herkesin ulaşabilmesi adına bahçe ve bostan sulamalarının içme suyu ile yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

“DİSKİ kar amacı gütmüyor”

Tutşi, şöyle konuştu:

“En temel ihtiyaç olan içme suyunu vatandaşların hizmetine sunduğumuzda kar amacı gütmüyoruz. DİSKİ, tüm gelirlerini abonelerden topladığı su faturalarından sağlıyor. Gözalan mahallemizin su sorununu yaptığımız çalışmayla çözüme kavuşturduk” dedi.

Sorumlu oldukları 15 bin 272 kilometrekarelik alanda yer alan her haneye kesintisiz içme suyu sağlamak için çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Tutşi, Kayapınar Gözalan Mahallesi’nde, yürütülen çalışmalarda yer alan personele teşekkür etti.

 

 

Fotoğraf Galerisi