DİSKİ, Hani Kuyular’ın İçme Suyu Sorununu Çözüyor

DİSKİ, Hani Kuyular’ın İçme Suyu Sorununu Çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Hani ilçesi Kuyular Mahallesinde yıllardır süregelen içme suyu sorununu çözmek için içme suyu sondaj kuyusu çalışması başlattı.

DİSKİ, kent genelinde içme suyu sorununa kalıcı çözümler bulmak için çalışmalarına devam ediyor.

Hani ilçesi Kuyular Mahallesinde içme suyu için bir süre önce çalışmalara başlayan DİSKİ, sondaj kuyusu çalışması başlattı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Tutşi, işçilere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

DİSKİ, en ücra yere hizmet götürüyor

Su kaynaklarının iyi değerlendirilmesini gerektiğini belirten Tutşi, şöyle konuştu:

“DİSKİ olarak Diyarbakır’ımızın en ücra yerine hizmet götürme gayretiyle çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin temiz suya ulaşması için her noktada en iyi projeleri hayata geçiriyoruz. Kuyular Mahallemizde başlattığımız içme suyu sondaj kuyusu çalışmasında şu an 190 metredeyiz, 400 metreye kadar inmeyi planladık. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp hemşehrilerimizin sağlıklı içme suyuna ulaşmasını sağlayacağız.”

Tutşi ve Gördük daha sonra Hani Belediyesi Başkanı İbrahim Lale’ yi makamında ziyaret ederek çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

Fotoğraf Galerisi