DİSKİ; Hazro ilçe merkezi içmesuyu temin ve dağıtım sistemi rehabilite ediliyor.

Diski Genel Müdürlüğü, yatırım seferberliğini sürdürüyor, Hazro ilçe merkezi içmesuyu temin ve dağıtım sistemleri elden geçirilip, yenileniyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yatırım seferberliğini sürdürüyor

Merkeze uzak ilçelerin yıllardır biriken sorunlarını birer birer çözen DİSKİ, son olarak Hazro, depoları yeniliyor. Depolar;  boru tesisatları paslı,  sızdırmazlık özelliğini  yitirmiş depolarda bakım onarım çalışmalarını başlattı.  Depolarda bakım onarım çalışmalarının yanı sıra, güvenlik sağlanarak etrafları da korumaya alınacak. Depoların iç ve dış yapılarındaki elektirik tesisatları da yenilenecek.

DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Su depolarının yanı sıra terfi hatları ve kuyuların bakımını da kapsayan çalışmalar kapsamında  Hazro Merkez’de toplam 3 su deposu ve 3 adet terfi binası, Hürriyet Mahallesi. 1 su deposu, 1 adet terfi binası ve Topalan , İşkar’da ise 1 su deposu yenileniyor. projenin tamamlanma aşamasına geldiğini belirten DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, amaçlarının hijyen, güvenirlik ve kalite unsurlarını sağlayarak vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz su vermek olduğunu söyledi.

Hazro Kaymakamı Salih SAK ile sorunlar masaya yatırıldı

Diski ekipleri depo inceleme çalışmalarının ardından Hazro Kaymakamıyla toplantıda görüştü.

Toplantıda 24 saat kesintisiz içmesuyu sağlamak amacıyla yapılacak sondajlar hakkında görüşüldü.

Hazro ilçemiz yaz aylarında kesintili su almaktadır. Bunun önüne geçmek için çalışmalar başlatılmıştır

Bu kapsamda işletme plaı değiştirilip depo ve şebeke elden geçirilecek ve ihtiyaç duyulması halinde ilave sondaj açarak 2023 yılında Hazroya 7/24 su vermeyi hedeflemektedir.

 

Fotoğraf Galerisi