DİSKİ, Hizmetlerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara 7/24 kaliteli, sağlıklı, çeşmeden içilebilir ve ekonomik açıdan ucuz içme suyu temin etmek amacıyla sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekarenin farklı yerlerinde meydana gelen sorunlara anında müdahale ediyor. Hizmetlerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Su Havzasında kuyular arttırılıyor

2. Merhale içmesuyu projesi devreye girene kadar oluşturulabilecek ihtiyacı karşılamak için Gözeli Havzasında harekete geçen Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yeni sondaj kuyularına 4 yenisini daha ekledi.

İçmesuyu kapasitesi 2 katına çıkarılıyor

(DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kenttin 2055’e kadar içme suyu sorununu çözecek olan projede “Diyarbakır 2. Merhale İçme Suyu Projesi’nin kentin en değerli hazinesi olduğunu belirterek yapım işine devam ediyor.

Altyapılar güçlendiriliyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Merkez ve Kırsal mahallelerinde kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenileme ve geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kanalizasyon hattı bulunmayan mahallelerde devam eden çalışmalarla atıksular bertaraf edilecek, vidanjör kullanımı azaltılacak.

Menfez ve ızgara temizleme çalışmaları hız kesmiyor 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yağışlı havalarda su birikintilerinin ve taşkınların oluşmaması amacıyla kanalizasyon, yağmursuyu şebeke ve ızgara giderlerini temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

13 İlçenin tamamında çalışmalarına aralıksız devam eden DİSKİ, ilkbahar aylarına ve yağışlara karşı hazırlıklarına devam ediyor.

Su kesintisi yaşanmadan arızalar gideriliyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde meydana gelen arızalara vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için anında müdahalede bulunuyor.

“Arıza durumunda ALO 153’e başvuru yapılmalı”

(DİSKİ) Genel Müdürlüğü, (153 SU İHBAR HATTI) üzerinden ihbar edilen su ve kanalizasyon patlaklarına anında müdahale ediyor.

Vatandaşlarımız bu tarz hadiselerle karşılaştığında ALO 153’ü arayarak bildirimde bulunabilirler.”

Fotoğraf Galerisi