DİSKİ, İçme Suyu Sorunlarını Çözüyor

DİSKİ, İçme Suyu Sorunlarını Çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Bismil ilçesi Aralık Mahallesinde içme suyu sorununu çözmek için proje çalışmalarına başladı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bismil ilçesinde içme suyu sorununu çözmek için harekete geçti.

Aralık Mahallesi Kooperatif Mezrası mevcut içme suyunu bireysel olarak sondaj kuyularından karşılıyordu. Mahalle sakinleri DİSKİ’den abonelik talebinde bulunarak içme suyundan faydalanmak istediklerini belirtti. Bunun üzerine DİSKİ yerinde fizibilite çalışmalarına başladı. Çalışmalar tamamlandığında Aralık Mahallesi’ne içme suyu DİSKİ’ye bağlı sondaj ve depodan verilecek.

Şentepe Mahallesi’nde Bakım ve Onarım Yapıldı

Şentepe Mahallesi 94. Sokaktaki içme suyu hattında arıza meydana geldi. DİSKİ ekipleri arızanın giderilmesi için anında bakım ve onarım çalışmalarına başladı. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Aralık ve Şentepe Mahallerinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi aldı. Tutşi, “Vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz yoğun bir tempoda çalışıyor. Personellerimiz, hemşehrilerimizin sorunlarını ortadan kaldırmak için sahada üstün gayret gösteriyor. Hemşehrilerimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi