DİSKİ il genelinde altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezinde kanalizasyon hatlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Diyarbakır Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, şehri geleceğe taşıyacak hizmet ve yatırımlarına kesintisiz devam ediyor.

DİSKİ, Şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesi, Evsel Bağlantı ile Yağmursuyu Izgaralarının Montaj ve Bağlantısı Yapım İşi imalatı gerçekleştiriyor.

Sözleşme bedeli 15.989.650,00 ”

Sözleşme bedeli 15 milyon 989 bin 650 TL olan projenin %70’inin tamamlandığını aktaran Tutşi, altyapı çalışmalarını en yakın zamanda bitirip vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunacaklarını iletti.

Saha çalışmalarını yapan DİSKİ Ekipleri, kanal görüntüleme ile tespit ettikleri kanalizasyon hattındaki çökme ve yırtılmaları onarmak için hizmet veriyor.

Bu kapsamda Kayapınar İlçesi Memorial hastanesi karşısında 200 metre 300 mm çaplı kanalizasyon şebekesi yenilendi.

200 metre 400 mm çaplı yağmursuyu şebekesi yenileniyor çalışmalarımız DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak devam ediyor.

Sahada aktif olarak 7/24 çalışan ekibimiz ile yaşanan deprem sonrası zarar gören içme suyu ve kanalizasyon hatlarını onararak altyapıyı yeniden işlevsel hale getiriyoruz.

Ekipler, çalışma kapsamında mahalleye koruge borular döşedi ve belirlenen noktalara muayene bacaları yerleştirdi.

Bu çerçevede Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerince geçtiğimiz aylarda Kayapınar İlçesinde altyapı bakım onarım çalışması yapılıyor.

Kanalizasyon altyapısının eski haline kavuşturulması amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Diski Genel Müdürü Fırat TUTŞİ, Kentte su ve kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi

Kanalizasyon şebekelerin bakım, onarım ve yapım çalışmalarının kent genelinde devam ettiği belirten Tutşi, ”DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapı projelerimiz sürüyor. Hemşehrilerimizin sağlığını korumak için içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon şebekelerimizde bakım ve onarım çalışmalarını gece gündüz demeden yapıyoruz. Ekiplerimiz, eksikleri anında tespit ederek sorunları çözüme kavuşturuyor.’’ dedi.

“Kanalizasyon hatlarına hafriyat ve evsel atıklar atılmamalı”

Vatandaşların, mağdur olmaması ve genel olarak halk sağlığını korumak için kanalizasyon hatlarında temizlik çalışmalarını yürüttüklerini kaydeden Tutşi, sistemin tam randımanlı çalışması için kanalizasyon hatlarına evsel atık ve hafriyatların atılmaması gerektiğini vurgula

Fotoğraf Galerisi