DİSKİ ilçelerde araç filosunu güçlendiriyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, altyapı ve içme suyu hizmetlerinde kullanılmak üzere Silvan şubenin filosuna 1 adet hidromek kazıyıcı-yükleyici araç kattı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, altyapı ve içme suyu hizmetlerinde kullanılmak üzere ilçelerdeki araç filosunu güçlendiriyor.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçelerin ihtiyaçlarını karşılamak için filosuna 4 yeni araç katan DİSKİ, 1 adet hidromek HMK 102 S Alpha A5 Kazıyıcı-Yükleyici aracı Silvan Şubesine tahsis etti.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yapılan törene katılan Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, Ak Parti MKYK Üyesi Suna Kepolu Ataman ile Silvan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Nedim Kılıçaslan’a yeni aracın özellikleri ve çalışma alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

Öztürk, Ataman ve Kılıçaslan, Silvan DİSKİ Şubesi’ne tahsis edilen araca binerek yakından inceleme fırsatı buldu.

DİSKİ Silvan Şubesi’nin araç filosu yeni araçla birlikte daha da güçlenmiş oldu.

168 km içme suyu ağı

Araç tanıtım töreninin ardından Tutşi, konuklarına DİSKİ Silvan Şube Müdürlüğü’nü tanıtarak faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlçenin içme suyu şebeke hattının 168 kilometre olduğu bilgisini veren Tutşi, Silvan’ın içme suyu hattı ve SCADA birimiyle Türkiye’de diğer yerleşim yerlerine önemli bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

“Silvan’a 24 saat kesintisiz içme suyu sağlıyoruz”

İlçe merkezine 24 saat kesintisiz içme suyu sağladıklarını dile getiren Tutşi, günlük 15 bin metreküp kaliteli suyu Silvan’ın şebeke hatlarına aktardıklarını ifade etti.

4 bin, 2 bin ve 1000 metreküp kapasiteye sahip 3 depolarının ilçeye hizmet verdiğini vurgulayan Tutşi, ayrıca içme suyu şebekesinin uzaktan kontrolü ve gözlenmesine imkân tanıyan SCADA biriminin şubede faaliyet yürüttüğünü aktardı.

“Silvan’ın altyapı sorunlarını çözmek için çalışıyoruz”

Depolardaki su seviyesini ve şebekelerde oluşan fiziki kaçakları oluşturdukları SCADA odasıyla takip edebildiklerine dikkat çeken Tutşi, Silvan ilçesinin altyapı sorunlarını çözmek ve atıksu arıtma tesisi inşa etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Fotoğraf Galerisi