DİSKİ, Kayıp-Kaçakla Mücadelede Çalışmalarına Hız Verdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kayıp-kaçakla mücadeleye devam ediyor.

DİSKİ, akustik dinlemeyle suyu korumaya devam ediyor

Diski Genel Müdürü M. Fırat Tutşi öncülüğünde kuraklığa karşı ciddi önlemler almaya devam eden DİSKİ’nin SCADA (Veri Tabanlı İzleme Sistemi Merkezi) Kayıp-Kaçak Şube Müdürlüğü, 4 merkez ilçede (Kayapınar, Bağlar, Sur ve Yenişehir) düzenli akustik dinleme işlemleri ile içmesuyunu koruma altına alıyor.

Bu kapsamda 2023 yılı içerisinde 16 personel ile 4 ilçede aktif olarak akustik dinleme işlemleri gerçekleştiriyor. Böylelikle, merkez ilçelerde uzun süredir aktif olarak görev yapan DİSKİ akustik dinleme operatörleri ile Diyarbakır’ın Merkez  ilçelerinde kurulan ekipleri tarafından düzenli olarak yapılan akustik dinlemeyle yüzeye çıkmayan içmesuyu arızaları tespit ediliyor ve kısa sürede onarılıyor.

1 yılda 750 arıza giderilerek,1 milyon 100 bin içmesuyu korundu

Kuraklıkla ve kayıp-kaçakla mücadelede çalışmalarını hızlandıran DİSKİ’nin kurduğu Şefliği’nde toplam 750 adet yüzeye çıkmayan içmesuyu arızası tespit edilerek, onarıldı. Tespiti gerçekleştirilen arızaların akustik dinlemeyle onarılması sayesinde yaklaşık 1 milyon 100 bin metreküp içmesuyunun geri kazanımı sağlandı.

 

Fotoğraf Galerisi