DİSKİ kayıp yağmur suyu ızgaralarının yerine yenilerini yerleştiriyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, can ve mal kaybına sebebiyet vermemesi için kayıp yağmur suyu ızgaralarının yerine yenilerini yerleştiriyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kenttin merkez 4 ilçesinde yer alan kayıp ve kimliği belirsiz kişiler tarafından çıkarılan yağmur suyu ızgaralarının yerine yenilerini monte ediyor.

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, kentin birçok noktasında çalınan pik model baca ve yağmur suyu ızgaralarının yerine geri dönüşümü olmayan Reaktif Pudra Beton Kapakları  (RPC) yerleştiriyor.

151 yeni yağmur suyu ızgarası monte edildi

Başta can ve mal kaybı olmak üzere yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışmalar kapsamında Kayapınar ilçesinde Dorşin Caddesi’ne 65, Nazım Hikmet Bulvarı’na 26, Necmettin Erbakan Bulvarı’na 25 ve Fırat Bulvarı’na da 35 adet RPC tipi yağmur suyu ızgarası monte etti.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı’nda yol kenarlarında yer alan ve yapımı devam eden RPC yağmur suyu ızgara çalışmalarını yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Çalışmalar devam edecek

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar’da vatandaşların ihbarı ile ekiplerin tespit ettiği kayıp yağmur suyu ızgaralarının yerine yenilerini monte etmeye devam edecek.

 

Fotoğraf Galerisi