DİSKİ, Kırsal mahallelere can suyu oluyor

Kent merkezindeki mahallelerde ve tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su alamayan bölgelerin su ihtiyacının giderilmesini hedeflemek için yapılan teknik hazırlık ve planlamalar sayesinde kırsal mahalleler suya kavuşuyor.

Silvan ilçesindeki su sorununu gidermek amacıyla harekete geçen DİSKİ ekipleri Silvan İlçesine bağlı Çataköprü mahallesinde yer alan mevcut Keson kuyusunun kurumuş olması sebebiyle, Genel Müdürlüğümüzce yeni keson kuyusunun yapımı ihale edilerek çalışmalar başlatıldı. Batman çayı kenarında konglomera zeminde açılan yeni keson kuyusunun yapım çalışmaları sürüyor.

İş kapsamında 550 metre yeni şebeke hattı ile yeni enerji hatları çekilerek en kısa süre içerisinde çataköprü mahallesinin ihtiyacı olan su karşılanmış olacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Kentin her noktasına en sağlıklı ve kaliteli suyu ulaştırmak için ekiplerin yoğun bir tempoyla çalıştığını vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:

“Diyarbakır’ımızın en ücra köşesine 7/24 çeşmeden içilebilir su ulaştırmanın gayretindeyiz. Kırsalda ve kent merkezinde hemşehrilerimizin temel ihtiyacı olan su sorununu gidermek için ekiplerimiz çalışıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda projeler geliştirerek kentimizde hizmet ediyoruz.”

Silvan Diski Şube Müdürlüğünde çalışmalar hakkında kendisine brifing verildi

Tutşi, Silvan DİSKİ Şube Müdürlüğünde, Silvan ilçesinde yapılan çalışmalar ve yapılacak çalışmalarla ilgili brifing verildi. İlçe merkezinde bulunan depoların bakım ve onarımlarını inceleyerek, İlçe merkezine 24 saat basınçlı su temin eden tesislerin bağlı olduğu SCADA sistemindeki anlık verileri inceledi.

Tutşi’den Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hasan Uğuz’a nezaket ziyareti 

DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hasan Uğuz’u makamında ziyaret etti. Silvan ilçemizin içmesuyu ve kanalizasyon ile ilgili sorunlarını istişare ederek sorunlarla ilgili çözüm önerilerini birlikte değerlendirdi.

 

 

Fotoğraf Galerisi