DİSKİ, Kulp ilçesinde yeni hizmet binası inşa ediyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla Kulp ilçesinde yeni hizmet binasının inşa çalışmalarına başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin 4’ü merkez, 13’ü kırsal olmak üzere 17 ilçesinde hizmet kalitesini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ, Kulp ilçesinde mevcut hizmet binasının ihtiyaçları karşılamaması üzerine yeni hizmet binası inşa edecek. “Kulp İlçe Merkezi Diski Şantiye Binası Yapım İşi” olarak ihale edilen yeni hizmet binasının temeli atıldı.  Yeşilköy Mahallesi’ndeki DİSKİ Kulp Şube Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası, 210 metrekareden oluşuyor ve içinde “Şube müdürü odası, İdari şef odası, Toplantı odası, Vezne, Teknik şef odası, Arşiv odası, Mutfak, WC, Personel odası (Harita ve kimyager), Personel odası (Abone işleri)” yer alacak.

DİSKİ Kulp Şube Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının 3 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

‘Yeni binayı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız’

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kulp Şube Müdürlüğü hizmet binasının eski olması nedeniyle ihtiyaçları karşılamadığını belirterek, “Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak amacıyla; personelin daha verimli çalışması, işlere daha iyi motive olması, çalışma mekânlarının iyileştirilmesi nedeniyle çağdaş gereksinimlere cevap veren, güncel uygulama ve yönetmeliklere göre uygulama projesi hazırlanmış olan yeni hizmet binasını inşa edeceğiz. Yeni hizmet binasını kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Fotoğraf Galerisi