DİSKİ Kulp’ta kanalizasyon hattını deplase edecek

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kulp ilçe merkezinden gelip Turgut Özal Bulvarı üzerinden geçen derenin bulunduğu alanlarda deplase çalışması yürütecek.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ile ilçelerin daha sağlıklı ve modern bir altyapıya kavuşması için çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Devlet Su İşleri (DSİ)  Kulp ilçe merkezinden gelip Turgut Özal Bulvarı üzerinden geçen derede yapacağı ıslah çalışmasında kanalizasyon hattını deplase edecek.

Ekipler, çalışmalar kapsamında toplamda 200 metre 200 mm çaplarında, 750 metre 100 mm çaplarında, 800 metre 150 mm çaplarında koruge boru döşeyecek. Aynı çalışmada belirlenen yerlere 5 adet 1000’lik baca ve 15 adet de parsel bacası imalatı yapacak.

Tutşi, çalışmaları inceledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yapılacak deplase çalışmalarından önce incelmelerde bulunarak ilgili birim personelinden bilgi aldı.

Kulp ilçesinin daha modern bir görünüme kavuşması için altyapı çalışmaları konusunda üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceklerini ifade eden Tutşi, şuan mevcut görüntünün ilçeye yakışmadığını belirtti.

“Sağlam ve modern altyapı sistemleri ilçelerin gelişimine katkı sunuyor”

Tutşi, sağlam ve modern altyapı sistemlerinin ilçe veya yerleşim yerlerinin gelişimine önemli ölçüde katkılar sunduğunu söyledi.

DİSKİ’nin deplase ve DSİ’nin dere ıslahı çalışmalarının halk sağlığı açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Tutşi, gerçekleştirecekleri çalışmayla aynı zamanda tatlı su kaynağı olan derenin temiz şekilde akmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Tutşi, açıklamalarını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Genel olarak bakıldığında Kulp, diğer ilçelerimize göre daha fazla göç vermektedir. Yapacağımız altyapı çalışmalarıyla ilçenin gelişimine katkı sunarak bir nebzede olsa vatandaşlarımızın kendi toprağında kalmasını sağlayacağız. Bilindiği gibi modern altyapı hizmetleri başta sosyal ve ekonomik hayat olmak üzere birçok olumlu değişikliği de beraberinde getiriyor. DİSKİ, Kulp’un bu gelişimi sağlaması adına ilçenin başta içme suyu ve altyapı olmak üzere eksikliklerini gidermek için çaba sarf edecektir.”

 

Fotoğraf Galerisi