DİSKİ, Kurban Bayramı boyunca hizmet vermeye devam edecek

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ), Diyarbakırlıların rahat ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla bayram süresince görev başında olmaya devam edecek.

DİSKİ ekipleri, kurban kesim alanlarının koordinasyonunu sağlamak amacıyla koordineli bir şekilde Diyarbakırlılara hizmet verecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat TUTŞİ, bayram sürecinde sahada herhangi bir aksilik yaşanmaması adına gerekli tüm planlamaları yaptıklarını belirtti.

DİSKİ, tatil süresince 125 personelle Diyarbakırlılara hizmet etmeye devam edecek ve her türlü içme suyu ve atık su arızasına hızla müdahale edecek. Diyarbakırlıların acil durum, şikayet, arıza/kesinti hallerinde Alo 153 çağrı merkezlerine ulaşabilirler.

Su israfı ve kurban atıkları uyarısı

Kurban kesim ve satış yerlerinde olası rögar tıkanmalarının önüne geçmek için alanlarda vidanjör bulunduracak DİSKİ, su tesisatlarını gözden geçirecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi ve mağdur olmaması için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Kurban atıklarının kanalizasyon ve dere yatağı gibi yerlere atılmaması, belediyelerin gösterdiği alanlara bırakılması konusuna dikkat çeken Tutşi, vatandaşlara suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.

Fotoğraf Galerisi