DİSKİ, Lice’de 359 öğrencinin eğitim gördüğü okulun su sorununu çözdü

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Lice ilçesinde 359 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Üçdamlar Şehit Binbaşı Ercan Kurt İlk-Ortaokulu’nda yaşanan içme suyu sorununu, 950 metre içme suyu şebekesi yaparak giderdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, il ve ilçelerde eğitim-öğretim gören öğrencilerin mağdur olmaması için çalışmalarına ve projelerine devam ediyor. DİSKİ ekipleri, Lice ilçesi Üçdamlar Mahallesi’nde 359 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü 11 derslikli Üçdamlar Şehit Binbaşı Ercan Kurt İlk-Ortaokulu’nda yaşanan içme suyu sorununa çözüm bulmak amacıyla çalışma başlattı.

950 metre içme suyu şebekesi yapıldı

Ekipler, önceki yılda iki defa sondaj çalışması yaptı ancak su bulunamadı. Ekipler bunun üzerine Üçdamlar Şehit Yüzbaşı Ercan Kurt İlk-Ortaokulu’na 950 metre içme suyu şebekesi çekti. Çalışmalarını kısa sürede tamamlayan ekipler, 359 öğrenci ve 14 öğretmenin bulunduğu 11 derslikli okulun içme suyu sorununu giderdi.

Tutşi: Eğitim kurumlarımıza destek vereceğiz

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, altyapı yatırımları ve mevcut çalışmalara devam ederken eğitim kurumlarına da destek verdiklerini belirterek, “Öğrencilerimizin eğitim gördüğü okullarda yaşanan kanalizasyon ve içme suyu sorunlarını yaptığımız çalışmalar sonucu çözüyoruz. Lice ilçesindeki Üçdamlar Şehit Binbaşı Ercan Kurt İlkokulu ve Ortaokulu’nun içme suyu için yapılan sondaj çalışmaları sonuç vermeyince ekiplerimiz devreye girdi. Yaptığımız 950 metrelik içme suyu şebekesi ile öğrenci ve öğretmenlerimizin içme suyunu karşıladık. Eğitim kurumlarımıza altyapı ve içme suyu konusunda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Fotoğraf Galerisi