DİSKİ, Lice’de Atıksu Arıtma Tesisi Kuracak

DİSKİ, Lice’de Atıksu Arıtma Tesisi Kuracak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Lice ilçesinde atık su sorununu çözmek amacıyla “Atıksu Arıtma Tesisi” kuruyor.

DİSKİ, ilçelerde atık su sorununa çözüm bulmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ, Lice’de Atıksu Arıtma Tesisi kuracak. Lice Atıksu Arıtma Tesisi yeri tespiti için DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve İlbank Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak ile her iki kurumun teknik ekiplerince sahada çalışmalar yapıldı. Tutşi ve beraberindekiler tesis için uygun görülen lokasyonlar ile ilgili Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Cevdet Bakkal’ı makamında ziyaret ederek istişarede bulundu. Görüşmede, Atıksu Arıtma Tesisinin nihai yeri kararlaştırıldı.

Halk sağlığını tehdit eden unsurları önleyeceğiz

İlçelerde alt yapı projelerinin önemine değinen Tutşi, “Diyarbakır’ımız genelinde içme suyu ve atık su hizmetlerinin verimli, yeterli ve standartlara uygun şekilde sunulması için projelerimiz devam ediyor. Hükümetimizin desteğiyle Lice ilçemizde atıksu arıtma tesisi için çalışmalara başladık. Tesis için en uygun araziyi tespit ettik. En kısa sürede proje çalışmalarına başlayacağız. Yapacağımız tesis sayesinde, halk sağlığını tehdit eden unsurları önleyeceğiz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi