DİSKİ Meteoroloji uyarısı üzerine 13 ilçe ve 4 merkez ilçe olmak üzere bütün personel ve araç gereçleriyle teyakkuzda

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda Diyarbakır merkez ve ilçelerinde altyapı konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması için bütün personel ve araç gereçleriyle beraber 7/24 teyakkuzda.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden Diyarbakır genelinde beklenen sağanak yağış uyarısı üzerine teyakkuza geçerek, tüm birimleriyle sahada çalışma yürütüyor. DİSKİ ekipleri de olaylara hızlı ve etkili bir şekilde müdahalede bulunmak için kentin birçok bölgesinde gelen ihbarlar ve talepler üzerine harekete geçiyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke hatlarında meydana gelen arızalara anında müdahale ediyor.

Meteoroloji kaynaklarının kent merkezlerinde sağanak yağış uyarısı üzerine DİSKİ Genel Müdürlüğü İl ve İlçelerde tüm ekiplerimiz ve araç gereçlerimizle Teyakkuza geçirilip riskli olabilecek noktalara yağıştan önce ekipleri konuşlandırdığı belirten Tutşi, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

”Kent merkezinde ve İlçelerde iş makineleri vidanjör motopomplar ile müdahalede bulunuldu. Düzenli bir şekilde yağmur suyu ve kanalizasyon şebekeleri sürekli temizlenerek faal olarak çalışmaktadır. Yağışların kısa sürede çok aşırı olmasından dolayı bazı noktalarda suların akışa geçtiği görüldü, ekiplerimizin acil müdahalesi sonucu herhangi bir olumsuzlulukla karşılaşmamıştır”dedi.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı, tarafından oluşturulan ekipler, 24 saat vardiyalı sistemle çalışmaktadır.

Ekipler, vidanjör araçlarının desteğiyle tıkanıklık yaşanan arızaları kısa sürede gidererek yağmur suyu ızgara sistemlerinin yeniden sorunsuz şekilde çalışmasını sağlıyor.

Kent merkezinde riskli alanlarda araç ve personeli hazır şekilde bekleten DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, bağlı santral ise vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gelen ihbarları değerlendirerek ekipleri arızaların yaşandığı noktalara yönlendiriliyor.

Vatandaşlar, Alo 153 üzerinden Diski ve Büyükşehir’e ulaşabilir

Büyükşehir’in ve DİSKİ’nin tüm birimleriyle koordineli çalışan ekipler, gelen her türlü ihbarı değerlendiriyor. Vatandaşlar, Alo 153 üzerinden talep ve şikayetlerini iletiyor.

Fotoğraf Galerisi