DİSKİ, Örenkuyu ve Gürüz Mahallelerine tankerlerle su taşıdı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, küçükbaş ve büyükbaş hayvan besiciliğinin yapıldığı Çermik ilçesi, Örenkuyu ve Gürüz Mahallelerine tankerlerle su taşıdı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve ilçelere bağlı kırsal mahallelerde vatandaşların içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, besicilikle geçimlerini sağlayan, saniyede 1,2 lt içme suyu verdiği, 100 metreküp su deposuna sahip olan, 115 hane ve 663 nufusa sahip Örenkuyu ile 200 hane, 1500 nüfus, saniyede 2 lt içme suyu verdiği, 75 ile 100 metreküp 2 adet ayaklı su deposuna sahip olan Gürüz Mahallesinde hayvan içme suyu kaynaklarının soğuk havalardan dolayı donması üzerine  yerleşim yerlerine tankerlerle su taşıdı.

Ekipler, yoğun kar yağışından dolayı her iki mahallede 1360 büyükbaş ve 51 bin 902 de küçükbaş hayvanın içme suyu ihtayacının karşılanamaması üzerine harekete geçti. Kapalı olan mahalle yolları DİSKİ’ye , ait iş makineleriyle açıldı. Uzun uğraşların ardından mahallelere tankerlerle içme suyu verildi.

Örenkuyu ve Gürüz Mahalle sakinleri, gösterilen çaba ve yapılan çalışmadan dolayı DİSKİ’ye, teşekkür etti.

 

 

 

Fotoğraf Galerisi