DİSKİ (ALO 153) Çözüm Merkezi’mize gelen ihbarlar doğrultusunda Arızalara Anında Müdahale Ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, (153 SU İHBAR HATTI) üzerinden ihbar edilen su ve kanalizasyon patlaklarına anında müdahale ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde meydana gelen içme suyu arızalarını anında gideriliyor.

“Arıza durumunda ALO 153’e başvuru yapılmalı”

Vatandaşlarımız bu tarz hadiselerle karşılaştığında ALO 153’ü arayarak bildirimde bulunabilir.”

İçme Suyu Daire Başkanlığı, Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi 106. sokakta ve Bağlar İlçesi Muradiye Mahallesi’nde bulunan borularda oluşan patlakları onardı. Onarım esnasında şebekenin vanası kapatılarak su akışı durduruldu.

Ekiplerin, tespit ettiği arızaların onarılmasının ardından Şehitlik ve Bağlar bölgesine yeniden içme suyu verilmeye başlandı.

“Vatandaşlarımızın yüzlerini güldürecek çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz”

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kentimizin ihtiyaç duyduğu altyapıya kavuşması için kurumumuz tarafından başlatılan çalışmalar kesintisiz olarak sürdürülmektedir. DİSKİ, altyapı problemlerini göz önünde bulundurarak başlattığı çalışmalara bir yenisi daha eklemiştir. İçmesuyu çalışmasının tamamlanması ile Merkez İlçedeki sakinlerinin zaman zaman yaşadığı kesinti sorunları sona ermiştir. Diyarbakır’ı modern ve dayanıklı altyapı ağlarıyla donatırken, Diyarbakırlıların yüzlerini güldürecek çalışmalara imza atılmaya devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Fotoğraf Galerisi