DİSKİ Sanat Sokağı yağmur suyu ızgaralarında detaylı temizlik çalışması yürüttü

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Yenişehir ilçesinde yer alan kentin en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nın yağmur suyu ızgaralarında detaylı temizlik çalışması yürüttü.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yağışlarda oluşabilecek, su baksın ve birikintilerine karşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, Diyarbakır Yenişehir ilçe sınırlarında yer alan, kentin en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nın yağmur suyu ızgaralarında olası su baskınları ve birikintilerinin önüne geçmek için detaylı temizlik çalışması yürüttü.

734 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı temizlendi

14 kişilik, 3 ekip ve 1 vidanjör aracının görev yaptığı çalışmada 367 metre uzunluğunda olan Sanat Sokağı’nın çift taraflı yağmur suyu ızgaralarının tamamı olan 734 metrelik alanın temizliği yapılan 6 saatlik çalışmanın sonunda tamamlandı.

Sanat Sokağı, yağmur suyu ızgara hatlarında yapılan temizlik işleminde çıkarılan hafriyat ve atıklar bertarf edilmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çöp Depolama Sahası’na nakledildi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yaptığı detaylı temizlik çalışmasının ardından Sanat Sokağı Derneği ve esnafıyla yağmur suyu ızgaralarına atık atılmaması için bir görüşme gerçekleştirdi.

Fotoğraf Galerisi