DİSKİ, Sarıca Mahallesi’nde tıkanan kanalizasyon sistemini yeniden açtı

DİSKİ, Sarıca Mahallesi’nde tıkanan kanalizasyon sistemini yeniden açtı

DİSKİ, Sarıca Mahallesi’nde tıkanan kanalizasyon sistemini yeniden açtı
DİSKİ, Eğil Sarıca Mahallesi’nde hafriyat ve evsel atıklardan dolayı kapanan 4 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon sisteminde çalışma yürüttü.
Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin en önemli su kaynağı olan Eğil ilçesinde yer altı sularının kirlenmesini önlemek için yaşanan arıza ve tespit edilen aksaklıklara müdahalede bulunuyor.
Ekipler, Eğil ilçesi Sarıca Mahallesi’nde hafriyat ve evsel atıklardan dolayı kapanan kanalizasyon sistemini yeniden açarak vatandaşların mağduriyetini giderdi.
4000 metre uzunluğundaki kanalizasyon sisteminin elden geçirildiği çalışmada, 2000 metre kanalda, 2 yeni logar bırakıldı ve 40 adet logar de temizlik yapıldı.
Seviyesi düşük olan 20 adet baca yükseltildi, kanalizasyon sisteminde yer alan tüm bacalar temizlendi ve bakım-onarımları gerçekleştirildi.
Çökme yaşanan boruların değiştirildiği çalışmada, açık olan foseptik çukurlarının üzerleri havalandırma donatılarıyla kapatıldı ve 100 metrelik alana 200’lük karuge boru döşendi.
Bakım-onarım v temizlik çalışmasında kanalizasyon içerisinde çıkarılan yaklaşık 15 ton hafriyat ve atıkta çöp depolama sahasına nakledildi.
Yapılan çalışmayla 4 kilometre uzunluğunda olan Sarıca kanalizasyon sistemi yeniden aktif hale getirildi.
Mahalle sakinleri, yapılan kapsamlı çalışmalardan dolayı DİSKİ’ye teşekkür etti.
DİSKİ Genel Müdürlüğü, altyapı hizmetlerinin sorunsuz şekilde çalışması için kanalizasyon sistemlerine hafriyat ve evsel atıkların atılmaması konusunda uyarılarda bulundu.
DİSKİ, kent merkezi dışında ilçelere bağlı kırsal mahallelerde altyapı çalışmalarını sürdürecek.

Fotoğraf Galerisi