DİSKİ sitelere ana sayaç monte ediyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerde kayıp-kaçak su kullanımın önüne geçmek için, hane ve işyerlerinin yer aldığı sitelere ana sayaç monte ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu kullanımında vatandaşların haklarını korumak amacıyla kayıp-kaçağa yönelik çalışmalarını kent merkezi ve ilçelerde sürdürüyor.

DİSKİ, ana sayaç uygulamasıyla özellikle yeşil alan, yangın hidrantı, şamandıra, sığınaklar, yüzme havuzu ve depoları bünyesinde barındıran tüketimin fazla olduğu sitelerde kayıp-kaçak içme suyu kullanımının önüne geçiyor.

Su kayıp ve kaçakları en aza indirmek için çeşitli formüller üreten DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır kent merkezi ve ilçelerde farklı semtlerde yer alan sitelere ana sayaç monte ediyor.

Abone İşleri Daire Başkanlığı Sayaç ve Saha İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kayapınar ilçesinde belirlenen sitelere ana sayaç taktı.

DİSKİ, 996 adet merkezde, 147 adet de ilçelerde olmak üzere belirlediği toplam 1133 adet siteye yeni ana sayaç etmeye devam edecek.

Aynı çalışma kapsamında bahçe ve bostan sulamalarının önüne geçmek için kırsal mahallelerde de belirlenen alanlarda ana sayaçlar monte edilecek.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ana sayaç uygulamasıyla sitelerde tüketilen su, tahakkuk oranları, saha ve parsel üzerinde oluşan fiziki kaçakları da kolaylıkla tespit edebilecek.

 

 

Fotoğraf Galerisi