DİSKİ, SU DEPOLARINI ONARIYOR

DİSKİ, SU DEPOLARINI ONARIYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet alanında olan 1089 ayaklı su deposunun 40 adedinin bakım ve onarımını yaparak modern hale getirdi.

DİSKİ, vatandaşların daha kaliteli içme suyu kullanması için su depolarının bakım ve onarımını yapıyor.

Kent merkezi ve ilçelerde su sorunu yaşanmaması için çalışan DİSKİ, su kayıplarını azaltmak için 1 milyon 702 bin liralık yatırımla 40 su deposunun bakım ve onarımını gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında depo hazne içi temizliği, klorlama, izolasyon, depoların ihatası, yeni manevra ve terfi binalarının yapılması, mekanik aksamların yenilenmesi yapıldı. Depoları yenileyerek modern hale getiren DİSKİ, vatandaşların temiz, nitelikli ve yeterli içme suyuna sahip olması için çalışmalarına devam edecek.

“Halkımıza daha sağlıklı ve kaliteli su teminini sağlayacağız”

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmaları yerinde inceledi. Yaşanabilecek problemlere karşı her türlü önlemi aldıklarını belirten Tutşi, “İçme suyu depolarının uzun yıllardır yapılmayan bakım ve onarım işlemlerini yerine getiriyoruz. İşlevini yitirmiş ayaklı su depolarını baştan aşağıya yenileyerek modern hale getirdik. Geri kalan depolarımızı da zaman içerisinde elden geçirerek hemşehrilerimize daha sağlıklı ve kaliteli su teminini sağlayacağız.” dedi.

Fotoğraf Galerisi