DİSKİ, Su Depolarını Temizliyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarında temizlik çalışması yapıyor. Daha hijyenik hale getirilen depolarla sağlıklı, güvenilir ve kesintisiz içme suyu sağlanıyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede içme suyu depolarının sağlıklı, temiz ve kesintisiz hizmet verebilmesi için yapıları içten ve dıştan standartlara uygun şekilde bakım ve onarımlarını sürdürürken, okul ve hastanelerin depolarında temizlik çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Depolar zamanla değişik sebeplerden dolayı kirlenmelere maruz kalabilmektedir. Yıl içerisinde kirlenen depolar da havaların ısınmasıyla mikroorganizma üremelerinin ve buna bağlı hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden  depo temizliklerine özen gösteren Diski Genel Müdürlüğü bina okul ve hastanelerin depo dezenfeksiyonlarını yapmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemi ile özel solüsyonlar ve dezenfektanlar kullanılarak içme suyu depolarının tüm yüzeyleri yıkanarak dezenfekte edilmektedir. Böylece hastalık yapan mikroorganizmalar bertaraf edilmektedir.

Diski Genel Müdürlüğü olarak her yıl okullarda 2 defa binalarda ve sitelerde 1 defa mutlaka depo temizliğinin yapılmasını önermektedir.

Depo temizlikleri abonelerimizce de yaptırılabileceği gibi talep edilmesi halinde ücreti mukabilinde Diski tarafından, profesyonel ekiplerce dezenfeksiyonu yaptırılabilir.

Son derece kaliteli ve sağlıklı ürettiğimiz 7/24  musluktan içilebilir suyumuz binaların depolarına oradan da evlerimize ulaşmaktadır. Bina depolarının temiz olmaması durumunda temiz ve sağlıklı olarak üretilip gelen su depolardan kaynaklı kirlenmeler ve hastalıklara sebep olabilmektedir. Bu yüzden sağlıklı ve kaliteli su tüketebilmemiz için depolarımızın temizlik ve dezenfeksiyonuna önem göstermemiz gerekmektedir.

Depolarını temizletmek isteyen vatandaşlarımız ALO 153 arayarak kayıt oluşturabilirler.

Fotoğraf Galerisi