DİSKİ; Su Kaynaklarının Geliştirilmesi Toplantısı Düzenledi

DİSKİ Genel Müdürlüğü aşırı sıcaklıkların etkili olduğu son günlerde kentte yaşanan su arzı sıkıntılarının ikinci merhale içme suyu inşaatı tamamlanana kadar, önümüzdeki yıllarda yaşanmaması için acil eylem planı üzerine çalışıldı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Merkez 4 ilçemizde ki mahallelerde ikamet eden vatandaşlara içme suyu sağlamak amacıyla mevcut sistemin geliştirilmesi yönünde çalışmalarını değerlendirildi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelere bağlı kırsal mahallelerde içme suyu sorunlarını çözmek, için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda öncelikle sistemdeki idari ve fiziki kayıpların önlenmesi için mevcut programlı çalışmaların daha kapsamlı olarak geliştirmesine karar verildi.

Ayrıca kent merkezine su temin eden iletim hatları ve depolarında kayıplarının azaltılması da bu başlıkta Diski Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alındı.

Yoğun tüketim dönemlerinde kent hayatının olumsuz etkilenmemesi için su kaynaklarının geliştirilmesi yönünde gerekli çalışmalarının yol haritası belirlendi.

Fotoğraf Galerisi