DİSKİ; Sur ilçesinde Bağıvar, Çarıklı ve Karaçalı depolarının durumlarını kontrol etti

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sur ilçesindeki depolarının durumları kontrol edildi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Sur mahallelerinde yer alan su depolarında inceleme yaparak, su depolarının durumlarını kontrol etti.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Sur İlçesi’nde yer alan Bağıvar 700 m³ Çarıklı 1000 m³ ve Karaçalı’da 7500 metreküp (m³) kapasiteye sahip olan su depoları yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Halk sağlığını korumak ve sudan kaynaklanabilecek hastalıklara karşı depo temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Genel Müdür Tutşi, özellikle yalıtım işlemiyle su depolarının daha güvenli hale getirildiğini belirtti.

Tutşi, yalıtım sayesinde depolardan kaynaklı su kayıplarının önüne  geçtiklerini söyledi.

 “Su depolarının temizliği her yıl yapılmalı”

Tutşi, şöyle konuştu:

“Su depoları, yaşam alanlarında önemli bir ihtiyaçtır. Arıtıp şebekeye verdiğimiz temiz sularımız bazen binaların depolarının düzenli temizliğinin yapılmamasından kaynaklı kirlenmesi söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için vatandaşlarımızın binalarının depolarını temizliğini  yaptırması gerekiyor.

 

Fotoğraf Galerisi