DİSKİ tüm birimleriyle seferber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kurtarma çalışmaları ve deprem toplanma alanlarında vatandaşların temizlik ihtiyaçlarını gidermek için seferberlik başlattı.

Valilik tarafından depremden etkilenen vatandaşların can güvenliğini korumak ve soğuk havadan etkilenmemesi amacıyla Seytantepe Kapalı Spor Salonu, Kayapınar Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenişehir Köşkler Salonu, Yenişehir Gençlik Merkezi, Bağlar Gençlik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, Diyarbakır Stadyumu, Şehit Halit Gülser Spor Kompleksi, Talaytepe Spor Kompleksi, 75 Tenis Kortu, Sümer Park toplanma alanı olarak belirlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, toplanma ve kurtarma çalışmalarının yapıldığı alanlarda çadırlarda kalan vatandaşların kanalizasyon ve temizlik ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalara  7 vidanjör aracı ve 25 personel ile başladı.

Ayrıca, Kent Meydanına 4 kapılı seyyar tuvalet Diski tarafından getirildi

Ekipler, çadırlarda ve kent genelinde meydana gelecek atıksu ve yağmursuyu şebeke hatlarında herhangi bir sorun meydana gelmemesi için çalışıyor.

7/24 Vidanjör Nöbeti

Belirlenen her noktada 7/24 vidanjör ekipleri tıkanmalara karşı acil müdahale için nöbet tutmaktadır.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Rabbim ülkemizi felaketlerden korusun. Ekiplerimizle beraber  Tüm Türkiye halkına selamlarımızı ve Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Fotoğraf Galerisi