DİSKİ ve İLBANK tarafından ortaklaşa yürütülen Lice projesi sona doğru

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, İLBANK ile ortaklaşa inşa ettiği “İçme Suyu ve Kanalizasyon Projelerinin” son durumu görüşüldü.

DİSKİ Genel Müdürlüğü alt yapı yatırımlarını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Daire Başkanları ve İLBANK Bölge Müdürü Süleyman Halit BAYRAK ile Lice’deki yatırımların değerlendirildiği bir toplantı düzenledi.

DİSKİ ve İLBANK tarafından ortaklaşa yürütülen projelerin ele alındığı toplantıda, Lice’de yürütülen çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, İLBANK Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak Lice’de yapımı gerçekleşen alt yapı çalışmaları ve yenilenen depoları incelendi

Proje 2050’yi baz alarak hazırlandı

Tutşi, yaptığı açıklamada Lice kanalizasyon ve içme suyu sorununa yönelik gerçekleştirdikleri projede nüfusu, imar planı ve 2050 yılını baz alarak hazırladıklarını söyledi.

“Hükümetimizin yaptığı yatırımlar sayesinde önemli ölçüde yol aldık”

Diyarbakır’a hizmet için çalıştıklarını vurgulayan DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, “Alt yapıda eksiklerin giderilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İçme suyundan, arıtma tesislerine ve diğer hizmet alanlarımızda hükümetimizin yaptığı yatırımlar sayesinde önemli ölçüde yol aldık. Hemşehrilerimizin bize ilettiği talepler doğrultusunda projelerimizi geliştiriyoruz.” dedi

Fotoğraf Galerisi