DİSKİ yağışlarda yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı çalışma yürüttü

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 4 merkez ilçede yağışlardan dolayı yaşanacak olumsuz durumlara karşı yağmur suyu ızgaralarında çalışma yürüttü.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, meteoroloji yetkililerinin yağış uyarısı sonrası harekete geçerek yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde görev yapmak üzere ekipler oluşturdu.

Ekipler, kentin cadde, sokak, bulvar ile yolların orta kısmında yer alan yağmur suyu ızgaralarında çalışma detaylı çalışma yürüttü.

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, belirlediği riskli alanlarda oluşabilecek su birikinti ve baskınlarına karşı önceden önlemlerini alan ekipler, yağışların başlamasıyla birlikte vatandaşların ihbarı ve yapılan tespitlerle yaşanan olumsuzluklara karşı anında müdahalede bulundu.

DİSKİ’ye, ait vidanjör ile kombine araçları özellikle bodrum kat ve kanalizasyonlarda oluşan tıkanıklarda yer aldı.

Temizlik el ekipleri, ise 4 merkez ilçede belirlenen adreslerdeki yağmur suyu ızgaralarında detaylı temizlik çalışmalarını sürdürdü.

Çalışmalarda çıkarılan hafriyat ve evsel atıklar bertaraf edilmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp depolama ve hafriyat döküm sahasına nakledildi.

Çalınan yağmur suyu ızgaralarının da tespitini yapan temizlik el ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için alanda gerekli önlemleri alarak yeni yağmur suyu ızgara kapaklarının takılması için ilgili birime bildirimde bulundu.

Fotoğraf Galerisi