DİSKİ, yeni imar alanlarına içme suyu hattı oluşturmaya devam ediyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesinde yeni imara açılan yerlerde vatandaşlara içme suyu sağlamak amacıyla şebeke hatları oluşturmaya devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelere sağlıklı su sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İçme Suyu Daire Başkanlığı, yeni imar alanı olan Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi 4007.sokakta içme suyu şebeke hattı oluşturmak için çalışma başlattı.

DİSKİ, belirlenen sokağa 200 metre uzunluğunda 110 mm çapında polietilen boru döşedi. Çalışmada yerleşim yerinin su ihtiyacını karşılamak üzere 600 mm çapındaki ana hatlara bağlantıları da yapıldı.

Ekiplerin, kazı-dolgu, boru döşeme çalışma sonucunda yeni imar alanında yer alan ve henüz ikamete açılmayan haneler, 24 saat kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ilgili belediyelerin yapacağı üstyapı işlemlerinden önce ekiplerin içme suyu hattı oluşturduğunu söyledi.

Çalışma neticesinde üstyapı işlemlerinin daha hızlı ve sağlıklı şekilde yapılmasına olanak sağladıklarını ifade eden Tutşi, daha önce “Kayapınar Yenişehir Kısmi İçme Suyu Şebeke Döşemesi Yapım İnşaat İşi” çalışmalarında belirlenen alanlara 110,125,140,160 ve 225 mm çaplarında içme suyu şebeke hattı döşediklerini hatırlattı.

Tutşi, en temel ihtiyaç olan suyu sağlıklı, kaliteli, ucuz ve çeşmeden içilebilir şekilde vatandaşlara ulaştırmak için çaba sarf etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Fotoğraf Galerisi