DİSKİ, Ticari alanların su ihtiyacını karşılıyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesine bağlı yeni ticari alanı olan Fırat Mahallesinin içme suyu hattı çalışmasına başladı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçeler ve kırsal mahallelerde vatandaşlara kaliteli içme suyu temin etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Yeni Ticari alanlar 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir suya kavuşuyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, tamamladığı çalışmalar sayesinde yeni ticari alanların su ihtiyacı karşılıyor ve Fırat Mahallesi’nde yer alan yüzlerce ticari alan 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir suya kavuşuyor.

Diski Genel Müdürü Tutşi, Kayapınar İlçesi sınırları içinde yer alan yeni ticari alanların yapımı devam eden içmesuyu hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Şehrin farklı noktalarında ihtiyaçlara göre devam eden asfalt, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Tutşi, “Kayapınar Mahallesi sınırları içinde yapılmakta olan içme suyu hattı döşeme işini yerinde inceledik. Çalışmamız ile yeni ticari yerlerimizin içmesuyu hatlarını bağlanmış olacağız.

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hatlarımız döşenince yeni ticari yeri olarak bu bölgemizde rahatlayacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi