DİSKİ, Yenişehir ve Sur’un yeni yerleşim yerlerine içme suyu projesi ve etüt çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde altyapı ve içme suyu çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara altyapı ve kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır merkez Yenişehir ve Sur ilçelerinin yeni yerleşim yerlerinde içme suyu proje ve etüt çalışmaları yapan DİSKİ, belirlenen alanlara 4 bin 930 mm boru döşeyecek.

Sur’a bağlı Çöp aktarma istasyonu civarında bulunan mevcut Ø700 mm çelik içme suyu borusuyla, Çarıklı Yeşil Vadi ve imara açılan yeni yerleşim alanında inşaatı devam eden alanlar için 3850 metre 400mm Pe borularla içme suyu temini sağlanacaktır.

Yenişehire bağlı eski ilçe otogarı mevkiinde yapılan yeni yapılaşmalar için ise 1080 metre Ø110 mm pe borularla teşkil edilmesi planlanmıştır.

Projenin yapılacağı alanları gezerek teknik ekipten bilgi alan tutşi; Kentin her noktasına en temel ihtiyaç olan içme suyunu ulaştırmak adına DİSKİ’nin çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Tutşi, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Altyapı çalışmalarının güçlü ve sağlıklı olmasıyla kentler kimlik kazanır. Bu tarz çalışmaların ardından kentler ekonomik ve sosyal açıdan büyüme sağlar. DİSKİ, bu projeleri hayata geçirirken bu prensipleri göz önünde bulundurur. Sonuçta altyapı ve üstyapılar kamu imkânları yani vatandaşların vergileriyle yapılan işlemlerdir. DİSKİ, bir alanda sıfırdan bir altyapı inşa ederken üstyapı göz ardı etmeden çalışma yürütür. DİSKİ ilerde üstyapının yapboz tahtasına dönmemesi ve kamunun maddi anlamda zarar görmemesi için altyapı çalışmalarına hassasiyetle yaklaşır.” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi