DİSKİ yerinden çıkarılan rögar kapaklarının yerine yenisini bırakıyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 4 merkez ilçede yerinden çıkarılarak farklı alanlarda değerlendirilen rögar kapaklarının yerine yenilerini bırakıyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 4 merkez ilçede kimliği belirsiz kişiler tarafından yerlerinden çıkarılıp farklı alanlarda değerlendirilen yağmur suyu ve atıksu şebeklerine ait rögar kapaklarının yerine yenilerini bırakıyor.

DİSKİ, vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla ekiplerin tespit ettiği ve gelen ihbarları değerlendirerek kapak yenileme çalışması yürütüyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yerlerinden çıkarılan yağmur suyu ve rögar kapakları ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Yerinden çıkarılıp oldukça düşük fiyatlar karşılığında satışı yapılan yağmur suyu ve rögar kapaklarının  insanların can güvenliğini tehlikeye attığını ve maliyet açısından da kentte zarar verdiği ifadelerinin yer aldığı açıklamada kent merkezinin farklı adreslerinde toplam 55 bin adet rögar ve yağmur suyu ızgara kapaklarının Diyarbakırlıların ortak malı olduğu belirtildi.

Açıklama sonunda kentin ortak malları konusunda herkesin sorumlu davranması gerektiği rögar ve yağmur suyu ızgara kapaklarının yerinden sökülmesi durumunda vatandaşların durumu ALO 185’e bildirmeleri istendi.

Fotoğraf Galerisi