DİSKİ, Yolboyu Pirinçlik’de İçme Suyu Sorununu Çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesi Yolboyu Pirinçlik Mahallesinde yıllardır süregelen içme suyu sorununu çözmek için çalışma başlattı.

DİSKİ, kent genelinde içme suyu sorununa kalıcı çözümler bulmak için çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde su sorunu yaşanmaması amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak amacıyla sahada çalışmalarını sürdüren DİSKİ ekipleri, Kayapınar ilçesine bağlı Yolboyu Pirinçlik ve çevre mahallerinde 100 metreküp kapasiteye sahip betonarme ayaklı su deposu projesi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında her iki noktada toplam 4661 metre içme suyu şebeke hattı imalatı gerçekleştirilecek.

Her yerleşim yerinin ihtiyacına uygun çalışmalar yaptıklarını belirten DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “En ücra kırsal mahallemize kaliteli hizmeti götürmeye gayret ediyoruz. Şehrimizin her noktasında vatandaşlarımızın taleplerini belirledikten sonra imalatlarımızı yapıyoruz. Ayaklı su depolarımız ile hemşehrilerimiz daha sağlıklı ve kesintisiz su alabilecek.” dedi.