DİSKİ’de güvenlik ön planda

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dicle Nehri Fakülte Köprüsü yer alan yaklaşık 500 metre uzunluğundaki 1000’lik çelik boruların yan kısmına güvenlik nedeniyle yerleştirdiği demir korkulukların kimliği belirsiz kişiler tarafından çıkarılması üzerine çalışma başlattı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Dicle Nehri Fakülte Köprüsü yer alan yaklaşık 500 metre uzunluğundaki 1000’lik çelik boruların yan kısmına yerleştirdiği demir korkuluklar kimliği belirsiz kişiler tarafından ticari amaçlı yerinden çıkarıldı.

Yaşanan olay üzerine İçme Suyu Daire Başkanlığı, Diyarbakır merkez ilçelere bağlı 49 mahalle, 22 bin 613 nüfus, 381 işyeri ve 4 bin 689 haneye günlük 4 bin 83 metreküp içme suyu temin ettiği 1000 mm çapında çelik boruların bulunduğu alanda çalışma başlattı.

Ekipler, herhangi bir can kaybının yaşanmaması için, kimliği belirsiz kişiler tarafından ticari amaçlı yerinden çıkarılan demir korkulukları yeniledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdür Fırat Tutşi, yaptığı açıklamada birkaç kişinin yaptığı sorumsuz davranışın can kaybına yol açmadan giderildiğini söyledi.

Bu sorumsuzluk örneğini sergileyen kişi ve kişilere karşı mücadelelerini sürdüreceklerini vurgulayan Tutşi, olay ile ilgili olarak yasal işlem başlattıklarını kaydetti.

“DİSKİ kentte yaşayan herkesindir”

Tutşi, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman söylediğimiz gibi DİSKİ, bu kentte yaşayan tüm vatandaşlarındır. Dolayısıyla DİSKİ’ye ait tüm malzeme ve ekipmanlarda vatandaşlarımızın ortak malıdır. En temel ihtiyaç olan suyu sağlayan malzemelere tüm vatandaşlarımız sahip çıkmalıdır. Vatandaşlarımız bu tarz hadiselerle karşılaştığında ALO 153’ü Ara arayarak bildirimde bulunabilir.”

 

Fotoğraf Galerisi