DİSKİ’den Ergani ve Hani İlçeleri için Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Hani ve Ergani İlçemizi kapsayacak yatırım değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde modern bir altyapı sistemi kurmak ve kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Diski Genel Müdürü Tutşi, Daire başkanları ile toplantı gerçekleştirerek, Ergani ve Hani İlçelerinin proje ve yatırımlarını masa yatırdı.

Programa dahil edilmesi talep edilen yerler ve yatırımlar hakkında toplantı düzenlendi

Diyarbakır Merkez ve İlçelerinde daha yaşanılabilir konum ve duruma getirmek için gayret gösterdiklerini ifade eden Tutşi, “Öncelikli yatırımlarımızı bir kez daha gözden geçirmek, bundan sonraki süreçte Ergani ve Hani İlçelerimiz için neler yapılacağı gibi konuları ele almak, kısacası planlı bir şekilde ilerlemek amacıyla bir araya geldik” dedi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Şehrin ihtiyacına uygun büyük yatırımlar yaparak gelecekte altyapı sıkıntısı oluşmasını önlediklerini vurgulayan Tutşi: “Her geçen gün gelişen Diyarbakır’ımızda hemşehrilerimizin günlük yaşantısında sıkıntı çekmemesi için kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatları büyük önem taşıyor. Teknik olarak güçlü bir kurumuz, kentimizin ihtiyacı doğrultusunda gerekli hizmetleri personelimizle beraber en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi