DİSKİ’de Yangın Tatbikatı

DİSKİ’de Yangın Tatbikatı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü personeline olası bir yangına müdahale yöntemleriyle ilgili eğitim verildi.

DİSKİ’de görev yapan personelin olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi ve acil durum ekiplerinin birbirleriyle işbirliği yapabilmeleri amacıyla yangın söndürme eğitimi düzenlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve DİSKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde personele teorik olarak bilgiler verildi. DİSKİ alanında düzenlenen programda, personele yangın anında yapılması gerekenler, alınacak tedbirler, yangın söndürme metotları ve yangında kullanılacak malzemeler anlatıldı. Tatbikatta, itfaiye ekiplerince yangının nasıl söndürüleceği uygulamalı olarak gösterildi, ardından benzin yardımıyla yakılan ateş personeller tarafından söndürüldü.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, bu tarz eğitimlerin iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli olduğunu vurguladı. Personelin bu tür eğitimlerle iş yaparken çıkabilecek olumsuzluklara müdahaleyi öğrendiğini belirten Tutşi, “Personelimiz, bu eğitimle olası bir yangında itfaiye ekipleri gelinceye kadar olaya müdahale etmesini öğreniyor. Amacımız, her türlü olumsuz durumlara karşı personelimizin bilinçli hareket etmesini sağlamaktır.” dedi.

Fotoğraf Galerisi