DİSKİ, Arkbaşı Mahallesinde içmesuyu sorunu çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu temini için Arkbaşı Mahalesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu temini için Diyarbakır genelinde çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Kocaköy İlçesi’ne bağlı Arkbaşı Mahallesi bölgesine kaptaj yapılıyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve teknik ekipten oluşan bir heyet yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Tutşi; Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek, Arkbaşı Mahallesi kaptajının tamamlanmasıyla birlikte Mahallenin içme suyu sıkıntısının büyük oranda çözüleceğini söyledi.

“Mahallemize içme suyu sağlayan kaynağındayız. 90’lı yıllarda yapılan basit tarzda su alma yapısı ile su götürülüyordu çökmeden kaynaklı geliştirilmesi gerekiyordu.

Kaynak geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımızı daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için kaptaj çalışması başlattık. kaynak iyileştirme çalışmasının ardından cazibeyle ile suyumuzu vereceğiz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Ali İhsan Su’nun talimatları doğrultusunda altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ” Arkbaşı kaptajımızda çalışıyoruz.

Çok zor şartlarda çalışıyoruz. Arazi durumu ortada. Diyarbakır genelinde halkımızın hizmetine sunmak için gayret ediyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fotoğraf Galerisi