DİSKİ’den Dicle İlçesine 24 Saat Kesintisiz Su

DİSKİ’den Dicle İlçesine 24 Saat Kesintisiz Su

Günde ortalama 1-2 saat içme suyu alan Dicle ilçesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışmasıyla 24 saat kesintisiz su almaya başladı.

DİSKİ, Dicle ilçesine 24 saat kesintisiz su vermek amacıyla Dicle ilçesi merkez içme suyu depo bakım ve onarımını yapıyor. Daha önce ilçe yeterli su alamazken şu anda ilçeye 24 saat su veriliyor. Bakım ve onarımının tamamlanmasıyla fazla su, ilçenin uzun vadede sorun yaşamaması için depoda biriktirilecek.

Çalışmayla birlikte ilçede yaşanan su sıkıntısını gidermek ve kayıp kaçak su kullanımının önüne geçmek için eski vana ve boruların değişimi, depoların iç kısımlarının su yalıtımı, dış cephelerinin sıva ve boyası ile çevre düzenlemesi yapılıyor. Ayrıca elektrik tüketimi fazla olan ve sürekli arıza veren yatay pompalar kaldırılıp dalgıç pompalar kullanılacak, bu sayede enerji tasarrufu sağlanacak.

“Dicle’ye 24 saat kesintisiz su veriyoruz”

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük çalışmaları yerinde inceledi.

Tutşi, Dicle içme suyu deposu kurulduğundan beri ilk defa bakım ve onarım işlemi yapıldığını söyledi. Dicle ilçesinde su sorununu çözmek için çalıştıklarını belirten Tutşi, “Dicle ilçemiz günde 1-2 saat su alıyordu ekiplerimizin özverili çalışmasıyla şu anda ilçeye 24 saat kesintisiz su veriyoruz. İlçemizde yapacağımız çalışmalarla su sıkıntısını tamamen çözmüş olacağız.” dedi.

Tutşi ve Gördük daha sonra Dicle ilçesinde yürütülen projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Kaymakam Kadir Yurdagül’ü makamında ziyaret etti.

Fotoğraf Galerisi