DİSKİ’den Dünya Su Günü etkinliği

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü’nde çocuklara, yaşam kaynağımızın önemini gerçekleştirdiği etkinlikle aktardı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, artan su krizini, sosyal ve ekonomik kalkınmanın sürdürülebilirliğini tehdit eden durum olduğunu vurgulamak amacıyla her yıl 22 Mart’ta kutlanan Dünya Su Günü ile ilgili etkinlik düzenledi.

Diyarbakır’da bir AVM’de gerçekleşen etkinliğe, ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Öğrenciler, DİSKİ Genel Müdürlüğü, tarafından kurulan stantta hem temel yaşam kaynağımız olan suyun önemini kavradı hem de müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek neşeli dakikalar geçirdi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, standında su damlası kostümlü palyaço çocuklara, çeşitli oyunlar oynadı. Yine minikler, stantta yer alan üzerinde “Suyu Koruyan Herkes Süper Kahramandır” maketinde fotoğraflar çektirdi.

Tutşi, etkinlikte çocuklarla bir araya geldi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, 22 Mart Dünya Su Günü etkinliğinde çocuklarla bir araya gelerek eğlencelerine ortak oldu.

Yarın ve gelecekte susuz kalmamak adına yaşam kaynağımızın tasarruflu şekilde kullanılması gerektiğini çocuklara anlatan Tutşi, minklere üzerinde DİSKİ logosu yer alan balonlar dağıttı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, etkinlik sonunda yüzlerce çocuğa, bez çanta içerisinde bulunan suyun ve çevrenin önemini görsellerle destekleyen boyama kitabı, suyu tasarruflu kullanmada 21 ipucu broşürü, üzerinde “Gönüllü Su Elçisi” yazılı rozet ve balon dağıttı.

Fotoğraf Galerisi