DİSKİ’den gece mesaisi

Diski Genel Müdürlüğü, olası su birikinti ve baskınlarına karşı, yol ile yapıların zarar görmemesi için gece boyunca yağmur suyu ızgara hatlarında çalışma yürüttü.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke hatlarında meydana gelen arızalara anında müdahale ediyor.

Meteoroloji kaynaklarının kent merkezinde sağanak yüksek yerlerde kar yağışı uyarısı üzerine harekete geçen DİSKİ, gece saatlerinden itibaren sabahın ilk ışıklarına kadar Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde yağmur suyu ızgara hatlarında çalışma yürüttü.

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, tarafından oluşturulan ekipler, olası su birikintisi ve baskınların önüne geçmek için kombine ve vidanjör araçlarıyla arızalara müdahale etti.

Ekipler, vidanjör araçlarının desteğiyle tıkanıklık yaşanan arızaları kısa sürede gidererek yağmur suyu ızgara sistemlerinin yeniden sorunsuz şekilde çalışmasını sağladı.

Kent merkezinde riskli alanlarda araç ve personeli hazır şekilde bekleten DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, bağlı santral ise vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gelen ihbarları değerlendirerek ekipleri arızaların yaşandığı noktalara yönlendirdi.

Tutşi, çalışmaları denetledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, gece boyunca 4 merkez ilçede ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmaları denetleyerek bilgi aldı.

Çalışmalarda yer alan personele, emeklerinden dolayı teşekkür eden Tutşi, ayrıca cadde ve sokaklarda oluşan su birikintilerinin yaşanmaması için bazı noktalara yağmur suyu ızgara hattı döşenmesini istedi.

Denetimlerde Tutşi’ye, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ile Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanları eşlik etti.

 

Fotoğraf Galerisi