DİSKİ’den Gece Mesaisi

DİSKİ’den Gece Mesaisi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, alt yapı sisteminin aksamaması için gece saatlerinde su yoğunluğun azalmasıyla ana kolektör hattında temizlik çalışması yaptı. Gece saat 04.00’te çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “Diyarbakır’ımızda hizmetlerimizin aksamaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz.” dedi.

Diyarbakır’da altyapı hizmetlerinin sorunsuz çalışması için 7/24 mesai yapan DİSKİ ekipleri, Sur ilçesine bağlı On Gözlü Köprü civarındaki kolektörlerde 3 gün sürecek ağır bir temizlik çalışması başlattı.

Tutşi, gece 04.00’te çalışmaları inceledi

Ana kolektörlerdeki şişmeden dolayı sistemin rahat çalışmadığını fark eden DİSKİ ekipleri, gece su yoğunluğunun azaldığı saatlerde problemi çözmek için harekete geçti. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük gece saat 04.00’te çalışmaları yerinde inceledi.

“Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım”

DİSKİ ekiplerinin vatandaşlara hizmet için fedakarca çalıştığını belirten Tutşi, “Mesai arkadaşlarım, sadece bir noktada yaklaşık 2 ton civarında taş ve yabancı cisim çıkardı. Biz DİSKİ olarak hemşehrilerimizin altyapı, içme suyu ve diğer hizmetleri sorunsuz alabilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Diyarbakır’ımızda hizmetlerimizin aksamaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Kanalizasyona çöp atılmaması noktasında halkımızın daha duyarlı olmasını rica ediyoruz. Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf Galerisi