DİSKİ’den ihtiyaç olan sokaklara yağmur suyu hattı

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi’ndeki 301. sokakta 186 metrelik yağmur suyu hattı yapmak için çalışmalara başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde altyapı, içme ve yağmur suyu hizmetlerine devam ediyor. DİSKİ ekipleri, Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi’ndeki 301. sokakta su birikintilerinin önüne geçmek amacıyla 186 metrelik yağmur suyu hattının yapılması için ön inceleme yaparak proje hazırladı.

Ekipler yağmur suyu hattı için çalışmalara başladı

DİSKİ ekipleri, yağmur suyu hattı projesinin tamamlaması üzerine 301. sokakta çalışmalara başladı. Ekipler, 186 metre yağmur suyu hattı ile birlikte 6 adet yağmur suyu ızgarası ve 4 adet yağmur suyu bacası yapacak.

Tutşi çalışmaları yerinde inceledi

Mezopotamya Mahallesi 301. Sokak’ta başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerden teknik bilgi aldı. Tutşi, 186 metrelik yağmur suyu şebekesinin kısa sürede tamamlanması için DİSKİ ekiplerine talimat verdi. Tutşi, kent genelinde altyapı, içme ve yağmur suyu projelerini bir bir hayata geçirerek yatırımlarına devam ettiklerini belirtti.

Fotoğraf Galerisi