DİSKİ’den kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kentte yaşanan dondurucu soğuk ve olumsuz hava koşullarında vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması yürütüyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 18 Ocak itibariyle kentte başlayan ve 19 Ocak’ta kadar devam eden sağanak kar yağışının ardından yaşanan dondurucu soğuk havaya rağmen çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.

Ekipler, kanalizasyon hatlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için olumsuz hava koşullarına rağmen temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirildiği ve ekiplerin tespit ettiği alanlarda çalışmalarını yoğunlaştıran DİSKİ Genel Müdürlüğü, tıkanan kanalizasyon sistemlerini vidanjör ve personelin müdahalesiyle yeniden aktif hale getiriyor.

DİSKİ’ye, bağlı temizlik el ekipleri de yağmur suyu ızgaralarında günlük rutin çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler, temizlik çalışmalarında kanalizasyon sistemlerinden çıkarılan atıkları bertaraf etmek üzere araçlarla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çöp Depolama Sahası’na naklediyor.

Arızalara anında müdahale

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon temizlik çalışmaları dışında kent merkezinde ve 13 ilçede yaşanan arızalara da anında müdahale ediyor.

Olumsuz hava koşullarına rağmen oluşan arızaları kısa sürede gideren ekipler, kanalizasyon hatlarının sıkıntısız şekilde çalışmasını sağlıyor.

 

 

Fotoğraf Galerisi