DİSKİ’DEN KANALİZASYON SORUNLARINA ANINDA MÜDAHALE

DİSKİ’DEN KANALİZASYON SORUNLARINA ANINDA MÜDAHALE

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Olası Su Taşkınlarına Ve Kanalizasyon Tıkanıklarına Karşı Teyakkuzda. Kanalizasyon Hattında Meydana Gelen Tıkanıklıklara 22 Kişiden Oluşan 9 Ekiple Hızlı Bir Şekilde Müdahale Ediyor.

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun hizmet belediyeciliği anlayışı çerçevesinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezinde 1400 kilometreyi bulan kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısını sağlıklı ve çalışır halde tutmak için arızalara 22 kişiden oluşan 9 ekiple hızlı bir şekilde müdahale ediyor; vidanjörlerle tıkanan hatları açıyor.

22 Kişilik 9 Ekip 7/24 Saat Çalışıyor.
Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetleme Daire Başkanlığı vatandaşların “ALO DİSKİ 185” numarasından kendilerine ulaşmalarının ardından, kanalizasyon hattında meydana gelen çökme tıkanma gibi problemlere hızlı bir şekilde müdahale etmektedir. DİSKİ Genel Müdürlüğü 22 kişiden oluşan 9 ayrı ekiple vardiyalı sistemle 7/24 esasına uygun şekilde çalışıyor.

Kronikleşmiş Bölgeler Çözüme Kavuşturuldu.
24 saat teyakkuz halindeki ekipler tarafından yıllardır kronikleşmiş hale gelen mahallelerden huzurevleri 2.sokak ve ofis alt geçidi ile şehitlik, sanayi mahallesi gibi mevkilerde kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında meydana gelen tıkanıklıklar giderildi.

9 Bin Arıza Ve Tıkanıklığa Müdahale Edildi.
Kentin gelişimine paralel bir şekilde kısmi atıksu şebekesi döşenmesine devam eden DİSKİ Son 5 ay içerisinde 36 bin metre bakım-onarım ve temizlik çalışması yaptı. 9 bin 244 noktadaki tıkanıklık ve arızaya ise vidanjörle müdahale etti. 5 ay içerisinde kentin muhtelif yerlerinde 4 bin 277 metre kanalizasyon şebekesi döşendi. Böylelikle kentimizin gelişim skalasına uygun bir altyapı çalışması yürütüldü.

Fotoğraf Galerisi