DİSKİ’den Kırsal Mahallelere Su Deposu

DİSKİ’den Kırsal Mahallelere Su Deposu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sağlıklı içme suyunun depolanması ve vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlanması amacıyla ayaklı su deposu imalatı yapıyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde su sorunu yaşanmaması amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak amacıyla sahada çalışmalarını sürdüren DİSKİ ekipleri, Yenişehir ilçesine bağlı Geyiktepe ve Yaytaş mahallerinde 50 metreküp kapasiteye sahip betonarme ayaklı su deposu yapıyor. Çalışmalar kapsamında her iki noktada toplam 480 metre içme suyu şebeke hattı imalatı gerçekleştiriliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, Geyiktepe ve Yaytaş mahallelerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Her yerleşim yerinin ihtiyacına uygun çalışmalar yaptıklarını belirten DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “En ücra kırsal mahallemize kaliteli hizmeti götürmeye gayret ediyoruz. Şehrimizin her noktasında vatandaşlarımızın taleplerini belirledikten sonra imalatlarımızı yapıyoruz. Ayaklı su depolarımız ile hemşehrilerimiz daha sağlıklı ve kesintisiz su alabilecek.” dedi.

Fotoğraf Galerisi