DİSKİ’den Kurban Bayramı Tedbirleri

DİSKİ’den Kurban Bayramı Tedbirleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatilinde kesintisiz su temini ve altyapıda sorun yaşanmaması için görev başında olacak.

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatili boyunca şehir merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için 7/24 esasıyla görev yapmaya devam edecek.

İçme suyu ve atık su tesislerinde oluşabilecek her türlü arızaya karşı önlemlerini alan DİSKİ ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için önlemleri en üst seviyeye çıkardı. Kanalizasyon ve içme suyu arıza ekipleri, olası sorun ve sıkıntılara anında müdahale için hazır bekleyecek. Vatandaşlar, şikayetlerini Alo 185 Çağrı Merkezi bildirebilecek.

Su israfı ve kurban atıkları uyarısı

DİSKİ Genel Müdürlüğü kurban kesim ve satış yerlerinde olası rögar tıkanmalarının önüne geçmek için alanda vidanjör bulunduruyor ve su tesisatlarını gözden geçirerek belirlenen yerlere el yıkama lavaboları yerleştirdi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi ve mağdur olmaması için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.Kurban atıklarının kanalizasyon ve dere yatağı gibi yerlere atılmaması, belediyelerin gösterdiği alanlara bırakılması konusuna dikkat çeken Tutşi, vatandaşlara suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.

Fotoğraf Galerisi