DİSKİ’den su depolarında bakım-onarım çalışması

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelere sağlıklı su temin etmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Merkez ve İlçelerde yer alan farklı tonajlara sahip gömme ve ayaklı su depolarında temizlik, bakım ve onarım çalışması başlattı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, su depolarının bakım-onarımı kapsamında iç-dış cephe boyama, vana değişimleri, yalıtım, demir aksamlarının yenilenmesi, deponun dışarıdan gelecek tehlikelere karşı çitlerinin örülmesi ve su deposu içi temizliğini gerçekleştiriyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerin Hazro ilçesi’nde yer alan 300-250 ve 200 metreküp m³ kapasiteye sahip olan su depolarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Halk sağlığını korumak ve sudan kaynaklanabilecek hastalıklara karşı depo temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Genel Müdür Tutşi, özellikle yalıtım işlemiyle su depolarının daha güvenli hale getirildiğini belirtti.

Tutşi, yalıtım sayesinde depolardan kaynaklı su kayıplarının önüne  geçtiklerini söyledi.

 “Su depolarının temizliği her yıl yapılmalı”

Tutşi, şöyle konuştu:

“Su depoları, yaşam alanlarında önemli bir ihtiyaçtır. Arıtıp şebekeye verdiğimiz temiz sularımız bazen depolarımızın düzenli temizliğinin yapılmamasından kaynaklı kirlenmesi söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için vatandaşlarımız depolarının temizliğini yaptırması gerekiyor.

İncelemelerde Tutşi’ye, Hazro Belediye Başkan Yardımcısı ve teknik personel eşlik etti.

Fotoğraf Galerisi