DİSKİ’den su saatleriyle ilgili don uyarısı

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kentte yaşanan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle aboneleri su saatlerini dona karşı korumaları konusunda uyardı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı önlem almaları konusunda uyarıda bulundu.

Aşırı soğukların sayaç ve su borularına zarar verebileceğini kaydeden Tutşi, sayaçların ve su borularının hava ile temas eden açık bölümlerinin cam yünü, bez parçası, talaş ya da boru kılıfı gibi malzemelerle kaplamasının gerektiğini dile getirdi.

“Donan sayaçlara ateş ve sıcak su ile müdahale etmeyin”

Abonelerin, site ve apartman yöneticilerinin koruyucu önlemler almaları konusunda uyarıda bulanan Tutşi, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Bazı abonelerimiz donan sayaç ve su borularına ateş veya sıcak su ile müdahale etmektedir. Bu durum sayaç ve su borularına zarar vererek kullanılmaz hale getiriyor. Donan sayaç ve su borularına kesinlikle bu şekilde müdahale edilmemelidir. Donma sonucu patlayan sayaçtan akan su, diğer sayaçların donmasına neden olmaktadır. Bu durumda suyun vanadan kapatılarak kesilmesi ve vakit kaybetmeden DİSKİ ALO 153’e başvurmaları gerekir.”

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi