Dönümlü mahallesinin yeni yerleşim alanlarında altyapı çalışmalarına başlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında Yenişehir ilçesine bağlı Dönümlü Mahallesinde içmesuyu ve kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmalarına başladı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin başta içme suyu ve altyapı sorunlarını çözmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yenişehir ilçesinde yeni imara açılan alanlarda konut inşaatlarının yükselmesi üzerine harekete geçen DİSKİ, Dönümlü Mahallesinde 2023 yatırım programına alarak, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını oluşturmak için çalışma başlattı.

DİSKİ, Yenişehir ilçesi Dönümlü Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalar kapsamında 10.000 metre içme suyu şebeke hattı ve Altyapı çalışmaları kapsamında ise 4.500 metre kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarına başlandı.

Diski Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi Yenişehir İlçesi sınırları içinde yer alan yeni yerleşim alanlarına yapımı devam eden içmesuyu ve  kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Teknik ekip ve birim amirlerinde bilgi alan Tutşi ve Beşikçi hatıra fotoğraf çektirip alandan ayrıldılar.

” Daha sağlıklı altyapı hizmetmeleri için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz”

DİSKİ’nin sorunsuz şekilde çalışmalarını yürütmek için ekiplerin dikkatle çalıştığını vurgulayan Tutşi, “Altyapı, içmesuyu ve diğer projelerimizde vatandaşlarımızın beklentilerine uygun hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı altyapı hizmetlerinden faydalanması için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.” dedi

Fotoğraf Galerisi