DİSKİ Bismil’deki arızayı sabahın ilk ışıklarıyla birlikte giderdi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bismil ilçesinin 4 mahallesine su sağlayan çelik boruda oluşan arızayı sabaha kadar sürdürdüğü çalışmalar neticesinde giderdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve 13 ilçede kaliteli altyapı ve içme suyu hizmetleri sunmak amacıyla 7/24 çalışmalarını sürdürüyor.

Bismil ilçesi Sanayi Mahallesi’nde 700’lük çelik boruda elektrik kesintisine bağlı olarak meydana gelen basınçtan dolayı içme suyu borusunda çatlak oluştu.

DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, bağlı ekipler arızayı gidermek ve vatandaşların su kesintisiyle ilgili mağduriyet yaşamaması için anında çalışma başlattı.

Bismil ilçesinin Şentepe, Tekel, Esentepe ve Seyrantepe Mahallelerine su sağlayan çelik boruda oluşan arızaya 17:00 itibariyle müdahale eden ekipler, onarım çalışmalarını sabahın ilk ışıklarına kadar sürdürdü.

Sabah saatlerinde giderilen arızayla birlikte Bismil ilçesinin 3 mahallesine yeniden içme suyu verilmeye başlandı.

Akşam saatlerinden itibaren meydana gelen arızayı nedeniyle yürütülen çalışmayı başında bekleyerek inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, personelden bilgi aldı.

DİSKİ’nin, 7/24 mesai kavramı gözetmeksizin sürekli sahada çalıştığına değinen Tutşi, içme suyunu sağlamanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiklerini dile getirdi.

“En küçük arızaya bile büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz”

Vatandaşların başta içme suyu olmak üzere kanalizasyon ile ilgili mağduriyet yaşamamaları için meydana gelen en küçük arızaya bile büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Tutşi, DİSKİ’nin ayrıca bu tarz problemlerin yaşanmaması için de sürekli çözüm ürettiğini söyledi.

 

Fotoğraf Galerisi